Yatay Asansörler
Yatay Asansörler
Açıklama

Yamaçlara ve insanların ulaşamayacağı bölgelere, 4 kişiden 24 kişiye kadar ve 0,60 m/sn hızdan 1,60 m/sn hızlara kadar, eğimli arazide lineer olarak hareket eden yatay asansörler ile sektörümüze ve sizlere çözümler sunmaktayız.

Dişli güç nakli sistemi vasıtasıyla tüm dönemeçleri ve değişen eğimleri alır. Otomatik düzleme sistemi kabini her zaman yatay konumda tutar. Sadece düz bir çizgi üzerinde hareket etmeyip istasyonlara soldan ve sağdan da ulaşır ve böylelikle parklar, yapılar veya kamu altyapılarına  ideal bağlantıyı sağlar. Yatay asansör modern dizaynlı kabiniyle 12 kişiye kadar yolcu, yük ve alışveriş çantalarını taşır. Döndürme sistemi kabinin altında bir motor dişli göbeğini gereksiz kılacak şekilde gizlenmiştir.

Havalandırma sistemi veya müzik sistemi gibi bireysel ihtiyaçlar sağlanabilir. Yatay asansör ne açık arazi ne de destek sütunları üstünde kesişen yatay engeller boyunca seyrederse seyretsin her durumun hakkından gelir.Yol temeli her altı metrede bir beton temel üstünde desteklenir ve böylece kapsamlı inşaat işleri en düşük seviyeye çekilmiş olur. Ray sistemi çift dişli çark ve elektrik güç kaynağı olmak üzere destek ve kılavuz tekerleklerinden oluşur. Yatay asansörle engelleri hassas bir şekilde geçebilirsiniz.

Hareket sistemi kabinin alt kısmına yerleştirilmiştir böylece motor kasnak göbeğine gerek duyulmaz. Bir elektrik motoru aktarma vasıtasıyla dişli çarkı çevirir. Frekans çeviricisi vitese gerek duyulmaksızın sarsıntısız hızlanmaya ve yavaşlamaya olanak sağlar. Yatay asansör 1m/sn ye kadar olan hızlarda sessiz ve güvenilir bir biçimde hareket eder  ve 45 dereceye kadar olan eğimleri fetheder.